01Co dla mnie oznacza czas spędzony w Zespole Szkół nr 1? Był to czas twórczej pracy, swobody w wyrażaniu siebie i swoich opinii, kształtowaniu swojej osobowości. Grono pedagogiczne bardzo mnie w tych procesach wspierało. Koła zainteresowań, konkursy, zajęcia pozalekcyjne, współpraca z samorządem – to wszystko sprawiało, że nie miałam ochoty opuszczać murów szkoły zaraz po zakończeniu lekcji. Dyrektor i nauczyciele troszczyli się zarówno o realizację swojego celu pedagogicznego – gruntowne przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego, jak i celu społecznego – wychowanie nas na jednostki kreatywne, przejawiające inicjatywę i mające sprecyzowane wymagania – zarówno w stosunku do siebie, jak i do innych. Przez cztery lata nauki zawsze mogłam liczyć na ich pomoc, współpracę i otwarte drzwi, podobnie jak wszyscy inni uczniowie. Nasza szkoła była jak wielka rodzina, w której każda osoba miała znaczenie, była traktowana jak ktoś z potencjałem, z zasobami, które należy odkryć i wykorzystać dla naszego dobra. A ich odkrywanie było wielką, pełną zabawy przygodą!

- Malwina Janik - koordynator projektów unijnych, Grupa Szkoleniowa Halibut

 

Bez wątpienia jedną z większych zalet liceum w Zbąszyniu jest jego kameralność. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi panuje w nim przyjazna, rodzinna atmosfera – każdy zna każdego, nikt nie jest sobie obcy. Na klimat wpływa również kadra nauczycielska. To prawdziwi zawodowcy – otwarci, przyjaźnie nastawieni, traktują uczniów jak dorosłych (co zobowiązuje, gdyż wymagają tym samym dojrzałego zachowania). W tej szkole nie da się nudzić – przez cały rok organizowane są różnego typu akcje, działają koła/grupy pozwalające rozwijać swoje zainteresowania. Całość – na szóstkę! Z chęcią bym tam wróciła

- Dagmara Śmierzchalska – studentka

 

02Dlaczego Garczyński?... bo to szkoła wierna tradycji, co przejawia się w corocznym obchodzeniu święta jej patrona. Cieszę się, że miałem okazję się tu uczyć i zawsze ochoczo wracam tu wspomnieniami. Ta szkoła uczy nie tylko nauk humanistycznych czy ścisłych - to miejsce, które kształtuje tożsamość i uczy współpracy z innymi ludźmi. Największe plusy? Przychylne podejście do ucznia, dobry poziom nauczania i szczególna, przyjazna atmosfera. Umiejętności zdobyte w liceum Garczyńskiego pomogły mi w starcie na wymarzony kierunek studiów i z pewnością przydają się w życiu.

- Marcin Pluskota - student SUM Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

 

Przede wszystkim niesamowity klimat, jaki panuje w szkole. Nie chodzi tylko o wygląd samego budynku, ale również o atmosferę, jaką stwarzają nauczyciele. Czułem się tam jak w jednej wielkiej rodzinie. Ten czynnik sprawił, że przeżyłem najlepsze trzyletnie odliczanie do matury.

- Manuel Białas – student UAM Poznań

 

Okres spędzony w Liceum Garczyńskiego mogę niewątpliwie zaliczyć do jednego z najlepszych w moim życiu. Mimo tego, że szkoła jest mała, panuje tam niesamowita atmosfera, zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Najlepsze skojarzenia? Oczywiście przedstawienia mojej klasy "B", które zostaną w pamięci na długie lata.

- Patrycja Dynowska – studentka Drama & Theatre and French na Aberystwyth University

 

03Liceum Garczyńskiego jest szkołą, która dobrze przygotowuje swoich uczniów do pójścia na studia (jeśli uczniowie oczywiście sami wykazują jakiekolwiek zainteresowanie nauką). Różne koła zainteresowań to sposób na miłe spędzanie wolnego czasu i odstresowanie sie od sprawdzianów, kartkówek i wezwań pod tablicę. Według mnie w liceum panuje niezwykle rodzinna atmosfera, która pozwala na swobodne realizowanie swoich pasji i zaspakajanie ambicji. Więź między nauczycielem a uczniem nie ogranicza się tylko do codziennego "gnębienia", ale opiera się na pomocy, wspieraniu, organizowaniu wyjazdów, koncertów, przedstawień itd.

- Patrycja Ratajczak - executive producer, Polski Teatr w Moskwie

 

Liceum Garczyńskiego? Nigdy nie żałowałam, że akurat tę szkołę wybrałam. Plusem jest na pewno to, że liceum nie jest duże - wszyscy się znają, choćby z widzenia. Przyjazna atmosfera, wyrozumiali nauczyciele, zajęcia pozalekcyjne, na których każdy może znaleźć coś dla siebie - polecam!

- Renata Kotkowiak, studentka pedagogiki

 

04Liceum w Zbąszyniu to najlepszy okres w moim życiu! To szkoła dla ludzi ambitnych, pragnących poszerzyć swoje horyzonty o bogatą wiedzę i cenne umiejętności. Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania. Dobrze przygotowuje do matury i dalszej edukacji. Nauczyciele są ambitni, podczas lekcji nie ograniczają się wyłącznie do tradycyjnych metod podręcznikowych, ale stawiają również a rozwój kreatywności, samodzielności w myśleniu. W szkole panuje przyjazna atmosfera, bezpieczeństwo jest na wysokim poziomie, nauczyciele jak i koledzy służą swoją pomocą.

- Izabela Wójcik, studentka architektury wnętrz

© 2017 wszystkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zbąszyniu.