lozbaszynLiceum Garczyńskiego to nowoczesna szkoła, w której zawsze dużo się dzieje. Uczniowie mają tu szanse perfekcyjnie przygotować się do matury, by dzięki temu dostać się na wymarzone studia. Duże zaangażowanie nauczycieli oraz bogata oferta zajęć dodatkowych pozwala na nieustanne pogłębianie wiedzy oraz rozwijanie swoich zainteresowań.

W szkole uczy się obecnie 240 uczniów, a grono pedagogiczne składa się z 20 nauczycieli. Bardzo staramy się, by atmosfera w naszej szkole sprzyjała wszechstronnemu rozwojowi młodzieży - nie tylko wspomagała proces nauki, ale także pomagała uczniom nawiązywać pozytywne relacje z rówieśnikami.

Budynek szkoły jest całkowicie zmodernizowany, dzięki czemu uczniom zapewnione jest komfortowe otoczenie, sprzyjające osiąganiu sukcesów. Sale lekcyjne są kameralne, estetyczne, słoneczne, świetnie wyposażone w pomoce dydaktyczne. W pełni wykwalifikowani nauczyciele dbają o przestrzeganie tradycyjnego systemu wartości z jednoczesnym uwzględnieniem osiągnięć współczesnej nauki i dydaktyki.szkola od boiska

Atutem szkoły jest otwartość na potrzeby ucznia, a głównym celem wszechstronny rozwój jego osobowości i zainteresowań. Absolwenci bez trudu uzyskują indeksy wyższych uczelni i kontynuują naukę, studiując na różnych kierunkach. Uczniowie z dużymi sukcesami uczestniczą w konkursach przedmiotowych, recytatorskich, piosenkarskich, plastycznych, fotograficznych, filmowych oraz w zawodach sportowych.     

szkolatalentowlogoW roku szkolnym 2011/12 otrzymaliśmy tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów". Jest to wyróżnienie przyznawane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji placówkom odkrywającym, promującym i wspierającym uzdolnienia dzieci i młodzieży.

Miarą efektywności działań dydaktycznych szkoły jest również blisko stuprocentowa zdawalność egzaminów maturalnych. Uzyskiwane wyniki są wyższe od średniej krajowej. Także wskaźnik EWD (Edukacyjna Wartość Dodana) określa naszą szkołę jako "Szkołę Wspierającą Ucznia" oraz "Szkołę Sukcesu".ewd

 

© 2017 wszystkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zbąszyniu.