rekrutacja
klasa bezpieczeństwa publicznego
klasa humanistyczno-prawna
klasa politechniczno-informatyczna
klasa przyrodniczo-medyczna

Klasa humanistyczno-prawna

humanistycznoprawny

Nawet w czasach wciąż rozwijającej się technologii liczy się człowiek i wiedza o nim. Twoje zdolności artystyczne, zainteresowania literackie i historyczne, estetyczną wrażliwość rozwiniesz właśnie w tej klasie. Program umożliwi Ci zdobycie umiejętności krytycznego odbioru tekstów kultury, tworzenia wypowiedzi w różnych konwencjach oraz doskonalenie sztuki autoprezentacji.

 

Wybierz ten profil, jeśli marzysz o karierze prawnika, dziennikarza prasowego, radiowego i telewizyjnego, pedagoga, pracownika administracji państwowej i samorządowej,  pracownika  administracji  w  przedsiębiorstwach, coach’a, specjalisty od wizerunku, rzecznika  prasowego, polonisty, filologa, kulturoznawcy, krytyka literackiego, artysty, poety, pisarza itd.

 

Zajęcia  prowadzone w ramach profilu przygotują Cię do studiów na kierunkach takich, jak np.: filologia polska, angielska lub niemiecka, historia, dziennikarstwo, zarządzanie kulturą, zarządzanie zasobami ludzkimi, public relations, europeistyka, stosunki międzynarodowe, politologia, administracja, marketing, pedagogika, prawo.

 

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: drugi przedmiot rozszerzony: historia lub wiedza o społeczeństwie, język obcy (angielski lub niemiecki); przedmiot dodatkowy: prawo na co dzień (NOWOŚĆ)

 

Ponadto będziesz mógł rozwijać swój potencjał w:

  • STV - szkolnej telewizji, szkolnym radiu, konkursach literackich i recytatorskich,
  • programach poetycko-muzycznych licealnej grupy artystycznej, a także czynnie uczestnicząc w wykładach i warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów (m.in. pracowników wyższych uczelni).

 

Przedmioty punktowane w postępowaniu rekrutacyjnym:

język polski, matematyka oraz dwa przedmioty wybrane spośród: historia, wiedza o społeczeństwie, geografia.

przydatne linki

bip

 

cke

 

logo kuratorium oswiaty poznan

  

men

 

oke

 

zbaszyn 1Gmina Zbąszyń

 

© 2017 wszystkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zbąszyniu.