rekrutacja
klasa bezpieczeństwa publicznego
klasa humanistyczno-prawna
klasa politechniczno-informatyczna
klasa przyrodniczo-medyczna

Informacja

 

POPRAWKOWY EGZAMIN MATURALNY

22.08 wtorek, godz. 9.00 - matematyka, język polski - sala 13 

Prosimy przyjść do szkoły pół godziny przed rozpoczęciem egzaminu

 

 

EGZAMINY POPRAWKOWE

28.08  poniedziałek 

godz. 8.30 część pisemna - język polski, geografia, chemia, wiedza o społeczeństwie sala 13 

po części pisemnej część ustna

Dni otwarcia biblioteki w wakacje

Zapraszamy do wakacyjnej lektury!!!
Wakacje są czasem, kiedy można porządnie wypocząć i oddać się lekturze ulubionych książek.
Zapraszamy wszystkich do wypożyczania książek na wakacje z bogatego zbioru biblioteki szkolnej.
Biblioteka będzie otwarta dla czytelników w następujące dni: 10, 17 i 24 lipca oraz 4 sierpnia w godzinach od 10 do 13. 
 
ksiazka plaza
 

Młode Talenty z Liceum Garczyńskiego

 

3 czerwca 2017 roku  z Liceum Garczyńskiego już po raz drugi wzięli udział w Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. W ubiegłym roku, w ramach działań promujących czytelnictwo, nasi licealiści wraz z nauczycielami uczestniczyli w Maratonie Czytania Książek. W tym roku uczniowie z Liceum Garczyńskiego mieli okazję zaprezentować szerszej publiczności własną twórczość literacką i artystyczną.

I tak przedstawione zostały utwory poetyckie Mai Straburzyńskiej, Maksymiliana Chwałkowskiego, Marty Lehmann oraz Aleksandry Kozy. Julia Kubicka zaprezentowała swoje opowiadania „Między stronami”, a fragmenty nagrodzonego opowiadania pt. „Dziecinnie proste” Malwiny Kitty zaprezentowali Marta Winiarz, Wiktoria Piosik oraz Aleksander Rząd. Odbyła się też projekcja filmów zrealizowanych przez młodzież licealną, w tym wiele nagrodzonych w różnych konkursach, a odwiedzający tego wieczoru bibliotekę mogli zobaczyć wystawę najciekawszych zdjęć i rysunków licealistów.

Cały program przeplatały piosenki poetyckie w wykonaniu Kornelii Sobczak, Natalii Mikołajczyk, Aleksandry Kozy i Wiktorii Piosik, a także taniec w wykonaniu Mai Białas oraz Sandry Szafrańskiej. Jak podkreśliła Kinga Brumma, prowadząca ten koncert, Liceum Garczyńskiego, poprzez wiele różnorodnych działań artystycznych prowadzonych na przestrzeni ostatnich lat w pełni zasłużyło na przyznawany jej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji Tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”.

Anna Kotecka

BOOKTALKING – RUNDA DRUGA!

Już po raz drugi nasi licealiści mieli okazję zachęcić swych rówieśników do czytania swych ulubionych utworów literackich dzięki Booktalkingowi – gawędzie o książce. Całe wydarzenie odbyło się 5 i 6 czerwca i wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich. Tym razem reklamowano książki, które biblioteka szkolna nabyła z funduszy Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa i które zdążyły już najwyraźniej zdobyć oddanych czytelników.

Z pasją o swym zamiłowaniu do książek fantastycznych mówili Artur Stanicki , Natalia Mikołajczyk, Daria Klingsporn i Kacper Woźny prezentując „Grę o tron”, „Księgę rzeczy utraconych” i „Władcę pierścieni”. Swych fanów ,w postaci Honoraty Ratajczak, Ani Sławnej, Angeliki Tobys oraz Darii Krzyżanowskiej, miały książki kryminalne i sensacyjne. Prezentowano też twórczość poczytnej brytyjskiej pisarki Jojo Moyes oraz bestsellerową książkę Cecylii Ahern.

Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawie przygotowane i zaprezentowane, a ich twórcy włożyli wiele pasji w przekonanie innych do sięgnięcia po swe ulubione utwory. Większość przedstawianych książek, oraz inne dzieła tych autorów znajdują się w zbiorach naszej biblioteki, więc zachęcamy wszystkich do wypożyczania i czytania!

przydatne linki

bip

 

cke

 

logo kuratorium oswiaty poznan

  

men

 

oke

 

zbaszyn 1Gmina Zbąszyń

 

© 2017 wszystkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zbąszyniu.