rekrutacja
klasa bezpieczeństwa publicznego
klasa humanistyczno-prawna
klasa politechniczno-informatyczna
klasa przyrodniczo-medyczna

dzień skupienia

013 parable two sons

"i nastał wielki głód w owej krainie" - Łk 15,14

 

Wielkopostny dzień skupienia 04.04 2017r.

parafia w Zbąszyniu

Kościół godz. 8:00
przejście w kierunku ZCK 8:45
ZCK 9:15

1l. i 2l. nie ma
3l. trwa 30 min. 10:20 - 10:50
od 4l. zajęcia zgodnie z planem

Nauka jazdy na nartach - Karpacz 2017

08W środę 8 marca o godzinie 6:00 rozpoczął się coroczny wyjazd. W tym roku nasza grupa zatrzymała się w Pensjonacie Bogdanówka w Karpaczu. Pierwszego dnia udaliśmy się na stok - Biały Jar. Amatorzy pod czujnym okiem pana Tomasza Śliwy zostali nauczeni podstaw jazdy na nartach i już po godzinie byli gotowi do samodzielnej jazdy. Pozostali wraz z panią Pauliną Chłopkowską mogli od początku swobodnie poruszać się po stoku. Bogaci w nowe doświadczenia zakończyliśmy pierwszy dzień wspólnym ogniskiem. Drugiego dnia osoby bardziej odważne mogły zmierzyć się z większymi stokami Liczykrupą i Euro. Pozostali ponownie udali się na Biały Jar. Po kilkugodzinnej zabawie wróciliśmy do ośrodka, by wypocząć i się posilić. Następnie w godzinach wieczornych udaliśmy się do luksusowego hotelu Gołębiewski gdzie relaksowaliśmy się na basenie. Ten dzień zakończyliśmy pobytem w pobliskiej pizzerii Mamma Mia. Ostatniego dnia nie dopisywała nam pogoda. Przez gęstą mgłę nasze upadki na stoku były jeszcze bardziej efektowne. Jednak w każdym momencie mogliśmy rozgrzać się w Barze u Agi, z czego skorzystało sporo osób. Na podsumowaniu wycieczki każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Niestety nie obeszło się bez przykrych sytuacji. Jeden z uczestników nieszczęśliwie upadł już pierwszego dnia na stoku. Po długiej wizycie w szpitalu okazało się, że jego ręka jest złamana. Mimo wszystkich przeciwności losu wycieczkę uważamy za jak najbardziej udaną.

Podsumowanie przygotowali dla Państwa: Aleksander Rząd oraz Klaudia Strażyńska

1c tańczy na lodzie

1c lodowiskoW dniu 28. 02. 2017 r. uczniowie klasy I c  bezpieczeństwa publicznego wybrali się na pierwszą wycieczkę klasową. W związku z tym, że do klasy uczęszczają uczniowie  z wielu miejscowości spoza Zbąszynia była to okazja, aby lepiej się poznać.

Najpierw uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności na sztucznym lodowisku na Malcie. Było na co popatrzećJ  Jak na klasę o tym profilu wszyscy uczniowie wyróżniali się1c lodowisko 2 wielką sprawnością fizyczną , a niektórzy wręcz  talentem łyżwiarskim . Następnie grupa udała się na seans filmowy do kina Helios mieszczącego się w nowym centrum handlowym „Posnania”. Zostaliśmy tam miło przywitani. Na stolikach czekały na nas pyszne pączki. Wycieczka udała się wyśmienicie. Może następnym razem uda się nam wyjechać na dłużej i w dalsza podróż:)

Tekst : Julia Bedła, Roksana Grelak

18 mieć lat, to nie grzech!

01Tak właśnie twierdzą uczniowie Liceum Garczyńskiego działający w szkolnej grupie artystycznej, którzy 11 marca br. w ramach obchodów Dnia Kobiet zaprezentowali swój program artystyczny w Zbąszyńskim Centrum Kultury. Koncert powstał w oparciu o wybrane piosenki lat 60-tych, które były przeplatane zabawnymi wspomnieniami, jakie snuli na ławeczce dwaj starsi panowie, przyjaciele z lat szkolnych.
Tą rozmową o dawnych latach, wraz ze stylizowanymi na stare fotografie zdjęciami uczniów i szkoły, artyści grupy artystycznej  chcieli nawiązać do jubileuszu 25-lecia istnienia Liceum Garczyńskiego, którego uroczyste obchody odbędą się 21 i 22 kwietnia br.
W zaprezentowanym koncercie nie mogło zabraknąć takich piosenek jak „O mnie się nie martw”, „Nie bądź taki szybki Bill”, „Okularnicy”, „Bo ja tak mówiłam żartem” czy „Upiorny twist”.
Na moment zbąszyńska publiczność mogła nawet przenieść się do operetki i wysłuchać znanej „Arii ze śmiechem”.
W programie przygotowanym pod kierunkiem pani Anny Koteckiej wystąpili:
Aleksandra Koza, Kinga Łodyga, siostry Agata i Wiktoria Piosik, Natalia Mikołajczyk, Paulina Paczyńska, Maja Straburzyńska, Milena Szczeszek, Kornelia Sobczak, Maksymilian Chwałkowski, Mateusz Przybyła, Wojciech Bobek oraz Robert Bielaszewski.

Szkolenie liderów zdrowia

01W piątek, 10 marca trzy uczennice naszej szkoły uczestniczyły w szkoleniu mającym na celu zwiększenie świadomości na temat profilaktyki wykrywania zakażenia wirusem HIV i choroby AIDS.

Dowiedziały się tam dużo na temat tego jak chronić się przed chorobą, co powinno zwrócić nasza uwagę jeżeli istnieje prawdopodobieństwo zakażenia, jak wygląda życie z AIDS oraz z grupą uczniów z innych szkół naszego powiatu złamały kilka stereotypów dotyczących tej choroby.

Po zakończeniu szkolenia otrzymały oficjalny tytuł „Młodzieżowych Liderów Zdrowia”, co oznacza że teraz mogą dzielić się tą wiedzą z innymi. Możliwe, że niedługo zaczną odwiedzać uczniów naszej szkoły na lekcjach wychowawczych, by dalej nieść tę wiedzę i łamać stereotypy.

tekst: Daria Krzyżanowska, kl. 1b

przydatne linki

bip

 

cke

 

logo kuratorium oswiaty poznan

  

men

 

oke

 

zbaszyn 1Gmina Zbąszyń

 

© 2017 wszystkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zbąszyniu.