rekrutacja
klasa bezpieczeństwa publicznego
klasa humanistyczno-prawna
klasa politechniczno-informatyczna
klasa przyrodniczo-medyczna

TYTUŁ MISTRZA POLSKI W UNIHOKEJU OBRONIONY!!!

W dniach 12 – 14 maja 2017 r. drużyna unihokeja z Liceum Garczyńskiego w składzie: Sandra Kasper, Maja Stachowiak, Katarzyna Konieczek, Anna Borkowska, Agnieszka Bryza, Joanna Szelzchen, Daria Małycha, Julia Bedła, Magdalena Rzepa oraz Emilia Kierzek reprezentowała szkołę, miasto Zbąszyń, powiat nowotomyski oraz województwo wielkopolskie w Finale Ogólnopolskiej Licealiady, który odbył się w Elblągu.

elblag lo zbaszyn03

Dwie uczennice naszego zespołu a jednocześnie reprezentantki Polski zostały wytypowane do pocztu flagowego. Był to bardzo miły początek czekających nas zmagań sportowych. Już drugi raz z rzędu nasz zespół brał udział w ogólnopolskim finale w grach zespołowych. Przystąpiliśmy do rozgrywek z respektem i szacunkiem dla pozostałych drużyn, ale jednocześnie z wiarą we własne umiejętności oraz chęcią odniesienia sukcesu. Nasza drużyna z zapałem przystąpiła do obrony mistrzowskiego tytułu. Dziewczyny z meczu na mecz walczyły z coraz większą determinacją. Mając w swoim składzie reprezentantki kraju, pokazały pazur, więc nie traciliśmy nadziei na bardzo dobry wynik. Nie myliliśmy się. Zespół z Liceum Garczyńskiego wygrał każde ze swoich spotkań, strzelając przeciwnikom w kolejnych spotkaniach po kilka bramek. O sukcesie zadecydowało wiele elementów. Przede wszystkim atmosfera panująca w drużynie, radość z gry, postawa fair play. Wygrane mecze nie pozostawiły złudzeń, co do tego, kto zasłużenie zdobył mistrzowski tytuł i w jakim stylu to uczynił. Oto wyniki poszczególnych spotkań naszego zespołu:

 ZS 1 Zbąszyń - ZSL Morąg 12:0

 LO Sulechów - ZS 1 Zbąszyń 2:5

 ZS 1 Zbąszyń - ZS 2 Dębica 4:3

Rezultaty wyraźnie pokazują, kto był zdecydowanym zwycięzcą XXIV Festiwalu Unihokeja – Ogólnopolskiej Licealiady Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawodniczka naszego zespołu – Anna Borkowska została również najlepszą zawodniczką turnieju w swojej kategorii. Unihokeistki z Liceum Garczyńskiego zdobyły tytuł Mistrza Polski Szkół 2017, czym powtórzyły ogromny sukces sprzed roku. Dumnym opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego w ZS 1 w Zbąszyniu, Tomasz Śliwa. Wszystkim gratulujemy sukcesu! Składamy serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Nowym Tomyślu, SZS Wielkopolska oraz firmie Cloud9 za pomoc, wsparcie i możliwość udziału w imprezie sportowej tej rangi.

 

 

Gośćmi naszej szkoły byli ci, którzy lubią matematykę!

7 kwietnia 2017 r. odbyła się w Liceum Garczyńskiego XVII edycja konkursu matematycznego OMEGA dla uczniów szkół gimnazjalnych. Tego dnia przybyło do naszej szkoły 28 młodych entuzjastów matematyki z 7 okolicznych gimnazjów z Babimostu, Borui Kościelnej, Chrośnicy, Nowego Tomyśla, Tuchorzy, Wolsztyna i Zbąszynia wraz z opiekunami. 

Uczestnicy konkursu w ciągu 1,5 godziny rozwiązywali zadania konkursowe. W tym czasie opiekunowie przybyli z uczniami na konkurs obejrzeli program artystyczny w wykonaniu licealistów przybliżający polskie piosenki z lat 60–tych. Następnie nauczyciele matematyki sprawdzali zakodowane prace konkursowe, a przybyli gimnazjaliści zapoznali się z ofertą edukacyjną na kolejny rok szkolny, a także lepiej poznali się nawzajem biorąc udział w grze integracyjnej. Zadania przygotowane przez organizatorkę konkursu, panią Aleksandrę Zalejko, wymagały od uczestników dużej wiedzy matematycznej i umiejętności. Mimo to, każdy z uczestników konkursu poradził sobie przynajmniej z częścią przygotowanych zadań.

Zwycięzcami siedemnastej edycji konkursu zostali: omega 2017 lo zbaszyn09I miejsce – Wiktoria Fimińska z Gimnazjum w Zbąszyniu;
II miejsce – Maria Karaś z Gimnazjum w Nowym Tomyślu;
III miejsce ex aequo – Aneta Krawiec z Gimnazjum w Babimoście; - Paweł Kosiorkiewicz z Gimnazjum w Nowym Tomyślu
I miejsce zespołowo Gimnazjum w Nowym Tomyślu
Laureatom konkursu życzymy dalszych sukcesów na polu matematycznym. Tym, którym nie udało się tym razem stanąć na podium przypominamy, że w następnej rozgrywce losy mogą rozłożyć się inaczej.

Biuro Karier: Spotkanie z absolwentami szkoły pracującymi w policji

25 kwietnia odbyło sie spotkanie z policjantami - Bartoszem Sołtysikiem i Dawidem Piskorskim, którzy ukończyli naszą szkołę kilka lat temu.

Uczniowie klas mundurowych wykazali szczególne zainteresowanie zadając różnorakie pytania dotyczące pracy w policji, dzieki czemu pozyskali kilka bezcennych wskazówek. Policjanci opowiadali o trudnościach multiselektu i przygotowaniu do szkoły policyjnej. Mówili także o tym, skąd wzięło się ich zainteresowanie służbami mundurowymi i jak bardzo pomogła w karierze edukacja na profilu BP. Pod koniec spotkania absolwenci przypomnieli nam o tym, jak bardzo ważne jest samozaangażowanie w drodze do naszych celów. Po udanej rozmowie uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcie i rozeszli się do klas.

Dziękujemy naszym gościom za poświęcenie nam swojego wolnego czasu! :) 

tekst: Łukasz Łubkowski

 

 

25 lat Liceum Ogólnokształcącego w Zbąszyniu

W szkole czas odmierzany jest w specyficzny sposób. To kolejne dzwonki, dni, miesiące i lata napędzają machinę szkolnego świata. W tę niezwykłą perspektywę wpisują się także wydarzenia niepowszednie, dzięki którym możliwe jest dokonanie oglądu, zbudowanie refleksji nad pracą własną i szkoły. Do takich wydarzeń należy jubileusz. Każdy, kolejny jubileusz. Cyklicznie i starannie zbiera informacje o historii szkoły i jej dorobku. Ten dorobek to praca wielu osób - grona pedagogicznego, uczniów, pracowników administracji i obsługi. Uroczystość, która odbyła się w piątek 21 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu była okazją do osobistego zmierzenia się z tradycją szkoły, jej systemem wartości i wypracowaną renomą. Jubileusz 25-lecia działalności Liceum Ogólnokształcącego w Zbąszyniu rozpoczął się uroczystą Mszą św., po której absolwenci, nauczyciele, goście, uczniowie udali się do szkoły, gdzie kontynuowano uroczystości. O godz. 10.00 odbyła się uroczysta Rada Powiatu Nowotomyskiego pod przewodnictwem pani Marii Galas, podczas której radni podjęli uchwałę o nadaniu liceum ogólnokształcącemu imienia Stefana Garczyńskiego.

Gościem specjalnym tego spotkania był sam Garczyński wraz z małżonką, Zofią. W ich role wcielili się uczniowie klasy 2a, którzy przebrani w stroje z epoki, zaprezentowali radnym portret patrona, jego osiągnięcia i zasługi dla Zbąszynia i jego mieszkańców.

Kolejnym punktem programu obchodów było wspólne zwiedzanie szkoły i przygotowanych wystaw z osiągnięciami uczniów i absolwentów. Goście mieli też okazję wpisać do Księgi jubileuszowej okolicznościowe życzenia. Bardzo miłym akcentem tej części obchodów było wspólne zdjęcie zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów. 

Dalsza część obchodów odbyła się w hali “Zbąszynianka”. Społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi prowadzona przez Stefana Garczyńskiego i jego małżonkę przemaszerowała ulicami miasta na salę. Część oficjalna rozpoczęła się od serdecznego powitania wszystkich gości przez Pana Dyrektora Bogusława Pietrusiewicza, który przypomniał historię szkoły oraz wspomniał o ludziach w sposób szczególny z nią związanych. Głos zabrali także honorowi goście - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk, Starosta Powiatu Nowotomyskiego Ireneusz Kozecki, Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego pani Maria Galas, którzy podziwiali imponujące osiągnięcia szkoły i życzyli kolejnych sukcesów. W uznaniu za całokształt działalności szkoła uzyskała Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego, która została nadana

przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Miłym akcentem było wręczenie podobnej odznaki nauczycielce pani Annie Koteckiej. Głos zabrali też  przedstawiciele innych szkół i instytucji.

Po części oficjalnej odbył się koncert “Przeżyjmy to jeszcze raz”. Uczniowie i absolwenci zaśpiewali piosenki z różnych programów przygotowanych w ostatnich latach przez szkolną grupę artystyczną. Wzruszające utwory przygotowane przez młodzież nagrodzono gromkimi brawami. Po części oficjalnej odbył się bankiet, podczas którego można było porozmawiać i powspominać szkolne lata. W sobotę 22 kwietnia rozpoczął się czas spotkań klasowych w murach szkoły, gdzie wspomnieniom nie było końca...

Pożegnanie absolwentów 2017

W ostatni piątek kwietnia 2017r. pożegnaliśmy absolwentów klasy 3a i 3b naszego liceum. Podczas apelu, który rozpoczął swoim przemówieniem dyrektor Bogusław Pietrusiewicz, nie zabrakło wielu emocji i wzruszeń.

Oczywiście, jak co roku uczniowie, którzy szczególnie wyróżnili się swoimi wysokimi wynikami w nauce otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzice listy gratulacyjne. Docenieni zostali również ci, którzy swoją postawą i działalnością w ciągu trzech lat nauki w liceum przyczynili się do rozpowszechnienia dobrego imienia naszej szkoły. Otrzymali za to i dyplomy, i upominki w postaci książek. Kluczowym momentem uroczystości było rozdanie świadectw uczniom, które zakończyło się wykonaniem zdjęć. Absolwenci podziękowali swoim wychowawcom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud, jaki włożyli w edukację i przygotowanie do jednego z ważniejszych egzaminów w ich życiu, a mianowicie do matury. Apel został wzbogacony również o część artystyczną, podczas której wysłuchaliśmy piosenek wykonanych przez nasze dwie absolwentki - Paulinę Paczyńską i Kornelię Sobczak. Na koniec uroczystości mogliśmy obejrzeć film klasy 3a, dokumentujący życie uczniów tej klasy w ciągu trzech lat nauki w liceum.

tekst: Ada Walentowska

przydatne linki

bip

 

cke

 

logo kuratorium oswiaty poznan

  

men

 

oke

 

zbaszyn 1Gmina Zbąszyń

 

© 2017 wszystkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zbąszyniu.