rekrutacja
klasa bezpieczeństwa publicznego
klasa humanistyczno-prawna
klasa politechniczno-informatyczna
klasa przyrodniczo-medyczna

Wielki sukces naszych dziewczyn!

Poezja jest sztuką. Tworzona jest przez ludzi, którzy chcą nam pokazać świat ich oczami, przelewając swoje uczucia na papier. "Sztuka kochania wiersza" to konkurs zorganizowany przez Instytut Filologii Polskiej UAM. Zadaniem konkursu było zinterpretowanie wiersza Ewy Lipskiej "z listu II" w dowolny sposób. Z sześćdziesięciu dziewięciu zgłoszeń jury, w którym zasaiadał m.in. sama autorka wiersza, wybrało dziesięć, które przeszły do finału konkursu, który odbył się w Poznaniu. Wśród nich znalazła się praca uczennic z naszej szkoły - Aleksandry Kromskiej i Malwiny Kitty, które przygotowały interpretację utworu w formie filmu. Zostały one wyróżnione podczas uroczystego rozdania nagród, które odbyło się 19 maja 2017 w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Dziewczynom nie udało się zdobyć pierwszego miejsca, ale możliwość poznania osobiście Ewy Lipskiej była dla nich dużym wyróżnieniem.
Wyróżnioną pracę możecie obejrzeć pod adresem:
https://youtu.be/FGwOYkz7ywA

Warto dodać, że to nie jedyna praca naszych uczennic przygotowana na ten konkurs. Swoją interpretację utworu przygotowały także Klaudia Łakoma i Marta Winiarz z klasy 1b. Przedstawiamy również ich film:
https://youtu.be/UFZHKRDFoW8

Zapraszamy! I my tam będziemy! :)

Plakat4

Kolejny sukces naszych licealistek !

23.05.2017r. uczennice klasy Ia - Klaudia Sołtysik oraz Aleksandra Koza, zostały zaproszone do IX Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Poznaniu na rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Architektura w moim otoczeniu".

Jury konkursu, w składzie Agata Ożarowska-Nowicka, Maciej Krajewski oraz Bartosz Seifert, oceniło ponad 160 prac, które zostały nadesłane z wielu wielkopolskich szkół. Fotografie wykonane przez nasze licealistki zostały zauważone oraz nagrodzone w kategorii liceum. Szczególną uwagę jury zwróciło na zdjęcie Oli przedstawiające stary młyn w Zbąszyniu, ze względu na zastosowanie perspektywy, gry światła oraz czarno-białego ujęcia. Aleksandra Koza zajęła I miejsce, natomiast Klaudia Sołtysik otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy naszym dziewczętom! 

Laboratorium analiz chemicznych – projekt dofinansowany przez IKEA Industry

Dzięki dofinansowaniu projektu w ramach Planu Zrównoważonego Rozwoju IKEA Industry możliwy był zakup sprzętu laboratoryjnego, który umożliwia prowadzenie zajęć z analizy ilościowej.

Pracownia szkolna wzbogaciła się o precyzyjna wagę laboratoryjną, automatyczną pipetę i dwie biurety oraz zestaw szkła laboratoryjnego. Nowe pomoce pozwalają otrzymywać roztwory o określonym stężeniu, oznaczać stężenie związków chemicznych w badanej próbce metodą miareczkowania oraz wykrywać obecność określonych substancji. W ramach projektu grupa uczniów klasy przyrodniczo-medycznej udała się na wycieczkę do laboratorium IKEA INDUSTRY w Chlastawie pod kątem prowadzenia badań laboratoryjnych w produkcji przemysłowej. Celem wycieczki było pokazanie wykorzystania wiedzy i umiejętności chemicznych w praktyce.

Dzięki projektowi uczniowie liceum rozwijają umiejętności cenione na uczelniach technicznych i wydziałach nauk ścisłych, takie jak posługiwanie się sprzętem laboratoryjnym z zachowaniem zasad BHP, wykonywanie doświadczeń według podanego opisu, dokonywanie obserwacji i wyciąganie na ich podstawie wniosków.

Jarosław Jankowiak

Lekcja w gabinecie fizjoterapeuty i w stacji pogotowia ratunkowego

Klasa przyrodniczo-medyczna w ramach przedmiotu biologia w medycynie miała okazję poznać pracę fizjoterapeuty w gabinecie Pana Roberta Niewiadomskiego oraz pracę ratowników medycznych w zbąszyńskiej stacji pogotowia ratunkowego. Zajęcia w placówkach medycznych mają na celu pokazanie osiągnięć współczesnej medycyny wykorzystywanych w praktyce oraz poznanie przez uczniów specyfiki pracy w zawodach związanych z medycyną i kontakt z pracownikami tych placówek, co może im pomóc w wyborze kierunku dalszego kształcenia.

J. Jankowiak

 

przydatne linki

bip

 

cke

 

logo kuratorium oswiaty poznan

  

men

 

oke

 

zbaszyn 1Gmina Zbąszyń

 

© 2017 wszystkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zbąszyniu.