rekrutacja
klasa bezpieczeństwa publicznego
klasa humanistyczno-prawna
klasa politechniczno-informatyczna
klasa przyrodniczo-medyczna

Zapraszamy! I my tam będziemy! :)

Plakat4

Kolejny sukces naszych licealistek !

23.05.2017r. uczennice klasy Ia - Klaudia Sołtysik oraz Aleksandra Koza, zostały zaproszone do IX Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Poznaniu na rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Architektura w moim otoczeniu".

Jury konkursu, w składzie Agata Ożarowska-Nowicka, Maciej Krajewski oraz Bartosz Seifert, oceniło ponad 160 prac, które zostały nadesłane z wielu wielkopolskich szkół. Fotografie wykonane przez nasze licealistki zostały zauważone oraz nagrodzone w kategorii liceum. Szczególną uwagę jury zwróciło na zdjęcie Oli przedstawiające stary młyn w Zbąszyniu, ze względu na zastosowanie perspektywy, gry światła oraz czarno-białego ujęcia. Aleksandra Koza zajęła I miejsce, natomiast Klaudia Sołtysik otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy naszym dziewczętom! 

Laboratorium analiz chemicznych – projekt dofinansowany przez IKEA Industry

Dzięki dofinansowaniu projektu w ramach Planu Zrównoważonego Rozwoju IKEA Industry możliwy był zakup sprzętu laboratoryjnego, który umożliwia prowadzenie zajęć z analizy ilościowej.

Pracownia szkolna wzbogaciła się o precyzyjna wagę laboratoryjną, automatyczną pipetę i dwie biurety oraz zestaw szkła laboratoryjnego. Nowe pomoce pozwalają otrzymywać roztwory o określonym stężeniu, oznaczać stężenie związków chemicznych w badanej próbce metodą miareczkowania oraz wykrywać obecność określonych substancji. W ramach projektu grupa uczniów klasy przyrodniczo-medycznej udała się na wycieczkę do laboratorium IKEA INDUSTRY w Chlastawie pod kątem prowadzenia badań laboratoryjnych w produkcji przemysłowej. Celem wycieczki było pokazanie wykorzystania wiedzy i umiejętności chemicznych w praktyce.

Dzięki projektowi uczniowie liceum rozwijają umiejętności cenione na uczelniach technicznych i wydziałach nauk ścisłych, takie jak posługiwanie się sprzętem laboratoryjnym z zachowaniem zasad BHP, wykonywanie doświadczeń według podanego opisu, dokonywanie obserwacji i wyciąganie na ich podstawie wniosków.

Jarosław Jankowiak

Lekcja w gabinecie fizjoterapeuty i w stacji pogotowia ratunkowego

Klasa przyrodniczo-medyczna w ramach przedmiotu biologia w medycynie miała okazję poznać pracę fizjoterapeuty w gabinecie Pana Roberta Niewiadomskiego oraz pracę ratowników medycznych w zbąszyńskiej stacji pogotowia ratunkowego. Zajęcia w placówkach medycznych mają na celu pokazanie osiągnięć współczesnej medycyny wykorzystywanych w praktyce oraz poznanie przez uczniów specyfiki pracy w zawodach związanych z medycyną i kontakt z pracownikami tych placówek, co może im pomóc w wyborze kierunku dalszego kształcenia.

J. Jankowiak

 

Walka o nasze zdrowie psychiczne trwa!

O czasach, w których żyjemy mówi się często, że są zwariowane, że bombardują nas informacje, obowiązki, terminy, że wciąż mamy wszystkiego za dużo na głowie, że wciąż nie możemy zdążyć... Przewlekły stres odbija się nie tylko na naszym zdrowiu psychicznym. W konsekwencji skutkuje także nieprzyjemnymi objawami w postaci chorób somatycznych (bóle głowy, problemy żołądkowe, bezsenność i wiele innych). Wielu z nas boryka się z poczuciem nie tylko stresu, ale też lęku, żalu i wielu innych emocji, z którymi trudno sobie poradzić... Jak więc żyć - można by zapytać... Żyjemy w takim, a nie innym świecie, jednak nie musimy być z góry skazani na cierpienie. Warto wiedzieć, że wiele w kwestii naszego samopoczucia zależy od nas samych. 

Wstępem do pracy nad naszym zdrowiem psychicznym miały być warsztaty przygotowane przez grupę uczennic z klasy 2b dotyczące zdrowia psychicznego. Dziewczyny przygotowały krótką sondę badającą Wasze samopoczucie oraz sprawdzającą, jakie myśli towarzyszą Wam najczęściej. Następnie w krótkiej prezentacji przedstawiły najważniejsze informacje dotyczące depresji oraz zaproponowały 6 kroków, jakie warto wykonać, by poczuć się lepiej. Możne je sobie przypomnieć tutaj: prezentacja .

Dziękujemy wszystkim uczniom za miłe przyjęcie i czynny udział w naszych warsztatch, mamy nadzieję, że były one dla Was wartościowe. Poniżej jako ciekawostkę przedstawiamy wyniki przeprowadzanych w klasach sond dotycząch Waszych myśli i samopoczucia. 
Dbajcie o siebie i pamiętajcie, że stajecie się tym, o czym myślicie - myślcie więc pozytywnie :) 

przydatne linki

bip

 

cke

 

logo kuratorium oswiaty poznan

  

men

 

oke

 

zbaszyn 1Gmina Zbąszyń

 

© 2017 wszystkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zbąszyniu.